دسته بندی ها :
2 10
آیین رونمایی از کتاب
:: به گزارش 1ملت , محسن مومنی‌شریف رئیس حوزه هنری در آیین رونمایی کتاب «پزشک پرواز» که سه‌شنبه 24 بهمن‌ماه در حوزه هنری برگزار گردید , بیان کرد: جای خالی کتابی به مثابه «پزشک پرواز» در ادبیات دفاع مقدس احساس می‌شد - آیین رونمایی از کتاب «پزشک پرواز» برگزار شد
بازدید : 104 نفر

به گزارش 1ملت , محسن مومنی‌شریف رئیس حوزه هنری در آیین رونمایی کتاب «پزشک پرواز» که سه‌شنبه 24 بهمن‌ماه در حوزه هنری برگزار گردید , بیان کرد: جای خالی کتابی به مثابه «پزشک پرواز» در ادبیات دفاع مقدس احساس می‌شد. بیش از 800 کتاب درخصوص دفاع مقدس و خاطرات اقشار مختلف جامعه از این برهه تاریخی را منتشر کرده ایم؛ اما جای خاطرات پزشکان کشورمان خالی بود.

وی بیان نمود: ما از پزشکان عراقی که در دوران جنگ تحمیلی در کشورمان اسیر بودند , 2 کتاب منتشر کرده‌ایم؛ اما پزشکان عزیز کشورمان که نیمی از سلامتی رزمندگانمان را مدیون آن‌ها هستیم , تلاش‌شان در حوزه ادبیات و هنر دیده نشده است.

مومنی‌شریف همچنین گفت: معمولا بخشی از خاطرات و کتاب‌هایی که منتشر می‌شود از پزشکانی میباشد که در جنگ‌ها حضور داشته‌اند؛ اخیرا رمانی در آمریکا منتشر شد با محوریت خاطرات پزشکی که در جنگ‌های شمال و جنوب داخل آمریکا شرکت داشت؛ در حالی که این دکتر اعتقادی به آن جنگ نداشت و تنها بر مبنای وظیفه حضور یافته بود.

وی ضمن قدردانی و قدردانی از دکتر خرسندی , گفت: ایشان  لطف کردند و با بیان خاطراتشان جای خالی پزشکان در کتاب‌های دفاع مقدس را پر کردند. امروز می‌توانیم با افتخار اشاره کنیم که چنین اثری منتشر شده و امیدوار هستیم توسط شما اندیشمندان و پزشکان محترم که حقی دارید بر گردن دفاع مقدس و دیگرانی که در این مجلس تشریف ندارند این راه ادامه پیدا کند.

رئیس حوزه هنری بیان کرد نکته‌ای که در خاطرات آقای دکتر خرسندی وجود دارد و خوشحالی ما را بیشتر می‌کند , شخصیت انسانی و اخلاقی ایشان است. چنین شخصیتی می‌تواند الگو و اسوه مناسبی برای همه مخاطبان این کتاب علی الخصوص جوانان جامعه پزشکی که در این عرصه جویای نام هستند , باشد. شخصیت دکتر خرسندی و شخصیت‌هایی مانند ایشان که ان‌شاءالله به‌زودی معرفی خواهند شد , حتما مغتنم هستند و فرصت بسیار خوبی در حوزه بحران هویت است.

مومنی‌شریف با توصیه موکد بر این نقطه که جوانان هویت خود را در شخصیت‌هایی مانند دکتر خرسندی بجویند , اظهار نمود لازم می‌دانم قدردانی کنم از آقای دکتر خاتمی رئیس محترم قطب تروما و نیز آقای دکتر عرب‌خردمند که اگر تلاش این‌ها نبود چنین کتابی هم شکل نمی‌گرفت. در واقع آقای دکتر خردمند وقت گذاشتند و ده‌ها ساعت مصاحبه کردند تا بالاخره این اتفاق بیفتد. به هر حال وقت دکتر بسیار ارزشمند است؛ ولی ایشان انصافا این کار را کردند و از دو سال پیش پیگیری داشتند.

انتهای پیام/

http://fna.ir/a3x0wv
نوشته های مشابه : آیین رونمایی از کتاب
برچسب ها :
تاریخ ارسال : 1396/11/24  17:01:01