دسته بندی ها :
2 10
به بهانه برگزاری جشنواره
:: خبرگزاری فارس- گروه سینما: سینما در اتمسفر مردم کشورمان سیر نمی کند دغدغه های این سینما با دردها و مشکلات واقعی مردمش متفاوت است - به بهانه برگزاری جشنواره فیلم فجر
بازدید : 107 نفر

خبرگزاری فارس- گروه سینما: سینما در اتمسفر مردم کشورمان سیر نمی کند دغدغه های این سینما با دردها و مشکلات واقعی مردمش متفاوت است. در این سینما خبری از کارگران معدن یورت نیست , از فقر , فساد و تبعیض بعنوان زخم های دشمن شادکن سخن نمی گوید.

اولویت این سینما به وقت مردم تنظیم نشده است چند سال است اطراف کشورمان را آتش فرا گرفته است. داعش با حمایت رژیم جعلی و کودک کش اسرائیل و پول های کثیف عربستان و برنامه ریزی آمریکا جان هزاران انسان را با وحشیانه ترین شیوه ها گرفته و امپراتوری رسانه ای جهان در برابر این همه حقوق پایمال شده بشر سکوت میکند و سینمای های ما هم به وقت شام , یمن , عراق , بحرین , افقانستان , لبنان و حتی کشورمان نیستند.

پیشرفت ها را نمی خواهند ببینند و مردم کشورشان را شاد نمی خواهند , امنیت مردم برایش مهم نیست هر چند که خانواده شهید مدافع حرم میهمان این جشنواره باشد ولی ماهیت آثارش پشتیبان مدافعان حرم نیست.

گورخواب ها داستان تلخ بی عدالتی را نمی بیند وباید گفت لکه ننگ عقیم سازی گورخواب ها بر دامن روشنفکرنمای لیبرال سرمایه داری هنوز نمایان است تفکری که که از سگ کشی تنفر دارد ولی کاری به آدم کش ها ندارد نمایش حقوق بشری که تهوع آور شده , درد اعتیاد و آسیب های اجتماعی را نمی بیند ولی برای عوارض خروج از کشور ماتم می گیرد.

البته هستند هنرمندانی که برخلاف جریان این رودخانه در حال تلاشند ابراهیم حاتمی کیا حرف دل مردم را زد که با دیکتاتوری رسانه ای و هیاهویی فضای مجازی عده ای سعی می کنند حرف آنها شنیده نشود.

برای سینمایی دل مشغول به نظام سرمایه داری فکری باید کرد سینمایی که جهان را به وقت غرب می خواهد و از هیچ تلاشی برای سیاه نشان دادن وطن خود دریغ نمی کند باید برای این مغزهای کوچک زنگ زده فکری کرد و هنر و سینما را از دست آن نجات داد تا (لاتاری) حرف غیرت بزند (شعله ور) دردهای واقعی را بگوید و (تنگه چزابه) مظلومیت مردم کشورمان را در برابر شعارهای دروغین صلح طلبی علم نماید.

تا سینما در (جاده قدیم) حرکت می کند حرف های مردم را نخواهیم شنید و (امپراطور جهنم) همچنان حکومت می کند و به همین جهت میباشد که در شام پیروزی انقلاب اسلامی جشنواره دولتی برای آثاری بر علیه انقلاب خودش کف و سوت می زند و رسانه ملی هم چاره جز پخش آن ندارد.

ولی خوش تر این بود که بعد از واقعیت حضور تماشایی مردم کشورمان در راهپیمایی امروز پیام نهایی این چنین امید را در جان جامعه دمید ( آینده متعلق به ملت بیدار و بصیر ماست , ما مسئولان باید بکوشیم از ملت عقب نمانیم.)

یادداشت از امین توکلی

انتهای پیام/و

http://fna.ir/a3x04c
نوشته های مشابه : به بهانه برگزاری جشنواره
برچسب ها :
تاریخ ارسال : 1396/11/24  11:07:01