دسته بندی ها :
2 10
داور هفتمین جشنواره شعر
:: به گزارش 1ملت , مرتضی کاردر داور بخش شعر نو هفتمین دوره جشنواره شعر انقلاب با بیان این که سطح مجموعه شعرها فراتر از انتظار بود , بیان کرد: رقابت بین مجموعه شعرها در این دوره از جشنواره بسیار نزدیک به هم بود و در واقع مجموعه هایی که تقدیر و برگزیده نشدند , به دلیل ضعف نبود , بلکه مجبور به برگزیده بودیم - داور هفتمین جشنواره شعر انقلاب مطرح کرد
بازدید : 118 نفر

به گزارش 1ملت , مرتضی کاردر داور بخش شعر نو هفتمین دوره جشنواره شعر انقلاب با بیان این که سطح مجموعه شعرها فراتر از انتظار بود , بیان کرد: رقابت بین مجموعه شعرها در این دوره از جشنواره بسیار نزدیک به هم بود و در واقع مجموعه هایی که تقدیر و برگزیده نشدند , به دلیل ضعف نبود , بلکه مجبور به برگزیده بودیم.

وی ادامه داد: در تک اثرها هم آثار به طور کلی قابل قبول بود. البته ایرادهایی هم در آثار دیده می شد. به طور مثال برخی تصویرسازی ها به ویژه در تک اثرهای ارسال شده , شبیه به هم بودند. همچنین بسیاری از مضامینی که شاعران به آنها پرداخته بودند نزدیک به هم بود.

این شاعر با تاکید بر این که شاعران انقلاب تا به امروز مضامین گوناگونی را در آثارشان مورد توجه قرار داده اند؛ اظهار نمود تصور می کنم در تعریف ها و معیارهایی که برای داوری ها مد نظر قرار می گیرد , جهت گیری کنگره ها و جشنواره های این گونه باید مشخص تر باشد. ممکن است شاعری به موضوعی کاملا انقلابی و ملموس به مثابه استکبارستیزی بپردازد و از سوی دیگر شاعری اثری با مضمون اهل بیت (ع) را به جشنواره ارسال کند و نمی توانیم بگوییم که شعر اهل بیت (ع) خارج از انقلاب است. چرا که مضامین آئینی همواره در شعر شاعران انقلاب بوده است.

کاردر بیان کرد در جهت گیری کنگره ها و جشنواره ها باید مشخص باشد که اولویت های برگزارکنندگان جشنواره و در درجه نخست باید مشخص شود که هدف اصلی از برگزاری جشنواره چیست.

وی اظهار نمود قالب شعر نو از ابتدای انقلاب اسلامی حضور داشته و شاعران توانمندی با قالب های نو به مثابه زنده یاد طاهره صفارزاده , سید علی موسوی گرمارودی , سلمان هراتی , سید حسن حسینی و ... بشکل نو شعر می سرودند.

وی همچنین گفت: روایت امروز شاعران بشکل های نو با شاعران گذشته متفاوت است. زمان گذشته و جنس تصویرسازی ها و شعرها فرق کرده است. البته آثار شاعران امروز هم خوب بوده است و سعی کرده اند تغییرات شعر امروز را در شعرهایشان داشته باشند.

انتهای پیام/

http://fna.ir/a3bdck
نوشته های مشابه : داور هفتمین جشنواره شعر
برچسب ها :
تاریخ ارسال : 1396/10/23  15:05:02