دسته بندی ها :
2 10
دبیر ستاد طرح ملی
:: حجت الاسلام هادی سیاری دبیر ستاد طرح ملی «رحله» در گفت وگو با خبرنگار فعالیت های قرآنی 1ملت با اشاره به آخرین مهلت ثبت نام متقاضیان میزبانی طرح ملی «رحله» گفت: امروز سه شنبه بیست وچهارم بهمن ماه آخرین روز نام نویسی برای میزبانی طرح ملی «رحله» میباشد که از ساعت 13 تا 17 پاسخگوی درخواست پذیرش میزبانی هستیم و هر کسی اطلاعاتی در مورد نحوه اجرای طرح رحله بخواهد آماده جوابگویی به سؤالات هستیم - دبیر ستاد طرح ملی 171رحله187 در مصاحبه با فارس
بازدید : 169 نفر

حجت الاسلام هادی سیاری دبیر ستاد طرح ملی «رحله» در گفت وگو با خبرنگار فعالیت های قرآنی 1ملت با اشاره به آخرین مهلت ثبت نام متقاضیان میزبانی طرح ملی «رحله» گفت: امروز سه شنبه بیست وچهارم بهمن ماه آخرین روز نام نویسی برای میزبانی طرح ملی «رحله» میباشد که از ساعت 13 تا 17 پاسخگوی درخواست پذیرش میزبانی هستیم و هر کسی اطلاعاتی در مورد نحوه اجرای طرح رحله بخواهد آماده جوابگویی به سؤالات هستیم.

وی بیان نمود: تا حالا بیش از 40 متقاضی برای میزبانی طرح ملی «رحله» نام نویسی نموده اند , که از آن جمله می توان به استان های فارس , خوزستان , یزد , کرمان , همدان , قم , لرستان , خراسان رضوی , خراسان جنوبی و کرمانشاه به عنوان بیشترین متقاضی برگزاری طرح رحله اشاره نمود

دبیر ستاد طرح ملی «رحله» به بیان جزئیاتی از این طرح پرداخت و اظهار نمود طرح «رحله» با محوریت حفظ 4 جزء از قرآن کریم به صورت شبانه روزی , مختص برادران 14 تا 22 سال برگزار میگردد , البته شرایط دیگری در این مورد وجود دارد که در بخش شرایط ثبت نام اعلام خواهد گردید. تاریخ شروع دوره از پانزدهم تیرماه تا پنجم شهریور ماه سال 97 است و طول دوره نیز , 50 روز است.

وی با اشاره به شرایط مکانی و سخت افزاری پذیرش میزبانی برگزاری طرح رحله , بیان کرد کسانی که متقاضی میزبانی این طرح هستند باید یک مکان در حد حوزه علمیه یا مدرسه شبانه روزی با هماهنگی سازمان ها حوزه ها یا وزارت آموزش و پرورش را هماهنگ کنند , محل برگزاری طرح رحله باید مکانی متمرکز بوده و دارای بخش هایی همچون؛ اسکان اساتید , اسکان قرآن آموزان , به صورت آموزشی , اداری باشد یعنی هم خوابگاه داشته باشد و هم دارای بخش آموزشی اعم از کلاس , دفتر مدیر , نمازخانه , سلف غذاخوری , سرویس بهداشتی و حمام به تعداد لازم داشته باشد.

سیاری ابراز داشت: علاوه بر این میزبانان همیشه بُعد مالی طرح رحله را نیز برعهده می گرفتند یعنی هزینه ها را از طریق کمک متمولین خیر و یا کمک های نهادهای مختلف تأمین می کنند.

وی ادامه داد: متأسفانه برای برگزاری طرح در دوره گذشته دچار مشکلات مادی شده ایم و سال قبل نتوانستیم حقوق 240 نفر از اساتید کادر طرح رحله را واریز کنیم و از این رو ما سال جاری حقوق اساتید را به میزبانان واگذار کرده ایم.

دبیر ستاد طرح ملی «رحله» در پاسخ به این سؤال که آیا از جایی به طور مستقیم تأمین مالی نمی شوید , گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه و وزارت ارشاد حمایت هایی از ما داشته اند که جای قدردانی دارد وزارت آموزش و پرورش نیز با میزبانان در ارائه مکان همکاری هایی داشته است اما در سطح کلان سازمان اوقاف بیشترین کمک را داشته است. از همه متمولین خیر و کسانی که خداوند به آنها آبرو داده می خواهیم که از آبرویشان در راه ترویج فرهنگ قرآن استفاده و از مؤسسه بیت الاحزان برای اجرای طرح رحله حمایت کنند.

وی بیان کرد خیرین محترم می توانند برای ارائه کمک های خود با شماره تلفن 09102801808 تماس بگیرند. گزارش مکتوب و مصور اینترنتی این طرح که سالهای قبل برگزار شده در سایت مؤسسه بیت الاحزان موجود است و علاقه مندان می توانند به نشانی «http://beytolahzan.ir/» مراجعه کنند.

سیاری در خاتمه اظهار نمود عصر روز 26 بهمن ماه جلسه ای با اعضای ستاد طرح رحله برگزار خواهد گردید. و روز بیست وهفتم بهمن ماه در دو نوبت صبح و عصر نیز نشست توجیهی مدیران و میزبانان طرح ملی برگزار میگردد که گام بعدی , زمان تأیید مکان ها میباشد که بعد از برگزاری نشست توجیهی , میزبانان مکان های مدنظر را هماهنگ کرده و ما از آنها بازدید می کنیم هر جایی که شرایط میزبانی فراهم تر باشد ما آنجا را می پذیریم و با آنها قرارداد امضا می کنیم.

وی گفت: متقاضیان قرآنی نیز از اول تا پایان اردیبهشت ماه سال 1397 می توانند با مراجعه به سایت مؤسسه بیت الاحزان قسمت طرح ملی رحله نسبت به ثبت نام در این طرح اقدام کنند.

انتهای پیام/

http://fna.ir/a3x0l7
نوشته های مشابه : دبیر ستاد طرح ملی
برچسب ها :
تاریخ ارسال : 1396/11/24  14:01:01