دسته بندی ها :
2 10
سخنگوی مدیریت حوزه‌های علمیه
:: به گزارش 1ملت از قم به نقل از مرکز خبر حوزه , حجت الاسلام والمسلمین عباس رفعتی با اشاره به نقش حوزه های علمیه در ایجاد تمدن اسلامی و جوابگویی به آن ها گفت: مقام معظم رهبری بارها تأکید کردند که علوم انسانی باید اسلامی شود - سخنگوی مدیریت حوزه‌های علمیه
بازدید : 118 نفر

به گزارش 1ملت از قم به نقل از مرکز خبر حوزه , حجت الاسلام والمسلمین عباس رفعتی با اشاره به نقش حوزه های علمیه در ایجاد تمدن اسلامی و جوابگویی به آن ها گفت: مقام معظم رهبری بارها تأکید کردند که علوم انسانی باید اسلامی شود.

وی با اشاره به اینکه ما امروز فقط رسانه ملی را نداریم و رسانه ملی , رسانه اصلی نظام است , افزود: با وجود شبکه های اجتماعی هم اکنون هر فرد برای خود صاحب رسانه است.

سخنگوی مدیریت حوزه های علمیه تأکید کرد: مباحث فقه رسانه هم , فقه حکومتی است و هم برای جامعه یعنی احکام مکلفین است. فقه رسانه مربوط به نظام است , یعنی خروجی آن برای رسانه ها است.

وی بیان نمود: در سه سال اخیر که بحث فقه رسانه را داریم , احساس می کنیم خیلی از مسائل میباشد که باید تحقیق شود و پاسخ داده شود.

رفعتی با اشاره به اینکه حوزه علمیه در همه مسائل نوپدیده ورود پیدا کرده است , افزود: هم اکنون کرسی های درس خارج به مثابه فقه رسانه , فقه هنر و فقه خبر برگزار میگردد

وی بیان داشت بسیاری از کارکردهای علوم انسانی در نهادهای دولتی , شبه دولتی و در حکومت است.

سخنگوی مدیریت حوزه های علمیه با اشاره به اینکه به طور مثال یکی از رشته های علوم انسانی اقتصاد است , افزود: اگر اقتصاد مبنی بر اقتصاد غربی , لیبرالی باشد این حکومت اسلامی نخواهد بود.

وی بابیان اینکه این کار آغاز شده است اما با کندی روبه رو است , گفت: دلیل این میباشد که خیلی از افراد در دانشگاه و وزارت علوم این انگیزه و باور را ندارند که باید علوم انسانی , اسلامی شود.

رفعتی گفت: 500 درس تفسیر در حوزه های علمیه تدریس میگردد که 210 کرسی آن تفسیر آزاد و برای طلبه های پایه بالاتر از هفت برگزار میگردد

انتهای پیام/ی

http://fna.ir/a3bdh4
نوشته های مشابه : سخنگوی مدیریت حوزه‌های علمیه
برچسب ها :
تاریخ ارسال : 1396/10/23  20:01:01