دسته بندی ها :
2 10
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی
:: حجت الاسلام و المسلمین نصرالله پژمانفر , نایب رئیس کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در روز چهارم هفتمین هم اندیشی سینما انقلاب و جایزه ققنوس مطرح گفت: سینما تریبونی میباشد که تاثیرگذاریش هم از منظر کیفی و هم از منظر کمی قابل قیاس با دیگر رسانه ها نیست - نایب رئیس کمیسیون فرهنگی
بازدید : 176 نفر

حجت الاسلام و المسلمین نصرالله پژمانفر , نایب رئیس کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در روز چهارم هفتمین هم اندیشی سینما انقلاب و جایزه ققنوس مطرح گفت: سینما تریبونی میباشد که تاثیرگذاریش هم از منظر کیفی و هم از منظر کمی قابل قیاس با دیگر رسانه ها نیست. به همین دلیل بسیاری در جهان حرف ها و مسائل شان را با زبان سینما بیان می کنند.

وی ادامه داد: برای شنیدن حرف انقلاب اسلامی هم زمینه فراهم است و هم جهان مشتاق است اما بی تعارف سینمای ما در این مسیر قرار نگرفته است. سینمای ما با سینمای تراز انقلاب اسلامی فاصله بسیاری دارد. وقتی جشنواره فجر شروع میگردد باید نذر و نیاز کرد که به خیر بگذرد. ما دیگر به دنبال منفعت از این جشنواره نیستیم. همین که در فضای تعرض به مسائل اصلی انقلاب قرار نگیرد ما کلاهمان را به هوا می اندازیم.

پژمانفر ادامه داد: در بسیاری از مسائل انباشتی از موضوعات داریم که صرفاً با منبر حل نمی شوند. ابزارهای امروز در انتقال معنا بسیار پیچیده عمل می کنند. چیزی که در جامعه امروز می بینیم به هیچ وجه اتفاقی نیست. ماحصل برنامه ریزی هایی میباشد که زمانی دیگران برای ما کرده اند. در گزارش هایی که به کمسیون فرهنگی مجلس میرسد به عینه توطئه را مشاهده می کنیم. دشمن برای تک تک گزاره های دینی ما به صورت ریز برنامه دارد.

وی در بخش دیگر صحبت هایش گفت: وضعیت الان به گونه ای میباشد که ما در کمسیون فرهنگی مجلس نه تنها انتظاری از این سینما نداریم بلکه نگران آن هستیم. رویکرد سفارش یک رویکرد بسیار پذیرفته شده در سینمای جهان است. ولی در اینجا وقتی از سفارش حرف می زنیم می گویند می خواهید هنرمند را در قوطی کنید و آزادی او را بگیرید؟! آیا درست میباشد که بعد از گذشت چهار دهه از انقلاب هنوز بگوییم که باید از یک جایی شروع کنیم؟ همین چند نفر محدودی هم که در سینمای ما می خواهند در سطحی قابل قبول حرکت کنند آنقدر مورد تهمت و فشار ناعادلانه قرار می گیرند که عقب نشینی می کنند.

پژمانفر ادامه داد: در فضای مهندسی شده جشنواره فجر سال جاری به گونه ای عمل شد که همه را راضی نگه داشتند. هم پوزیسیون راضی بود و هم اپوزیسیون. هم جریان شبه روشنفکری و هم جریان روشنفکری. سال جاری برنامه ریزی ها به گونه ای بود که نگذاشتند تعدادی افراد همفکر کنار هم بنشینند و از ترکیبشان صدای یک سمفونی واحد شنیده شود. آنها را در سینماهای مختلف پخش کردند. سینمای ما همسو با جریان مخالف نظام حرکت میکند دشمن اگر یک تحریم بر اساس حقوق بشر اعمال میکند این طرف 10 فیلم در تایید آن ساخته میگردد آیا این اتفاقی است؟!

انتهای پیام/

http://fna.ir/a3x0km
نوشته های مشابه : نایب رئیس کمیسیون فرهنگی
برچسب ها :
تاریخ ارسال : 1396/11/24  14:04:01