دسته بندی ها :
2 10
 اخبار جشنواره تئاتر فجر
:: به گزارش 1ملت , نمایش «جزا» از کشور آذربایجان به کارگردانی مهربان علی‌اکبرزاده در سی‌و‌ششمین جشنواره جهانی تئاتر فجر حضور دارد - /اخبار جشنواره تئاتر فجر/
بازدید : 127 نفر

به گزارش 1ملت , نمایش «جزا» از کشور آذربایجان به کارگردانی مهربان علی‌اکبرزاده در سی‌و‌ششمین جشنواره جهانی تئاتر فجر حضور دارد.

نمایش جزا قصه زنی میباشد که در دوره‌ای حساس از زندگی‌اش عاشق می‌شود. او از جان گذشته و درمانده است , ولی امید به شروع یک زندگی جدید او را سر پا نگه می‌دارد. او آماده است تا همه چیز را , از فرزندان کوچکش گرفته تا همسر و خانواده و مسئولیت‌هایش را فراموش کند. هنگامی که انسانی جهان واقع را فراموش می‌کند آنجا آغاز فاجعه است. امید کلید دستیابی به فرداها است , هر چند که با سایه‌های مرگ مورد تعقیب قرار گرفته باشد. و هنگامی که امید بمیرد , اتفاق وحشتناکی می‌افتد. زن نمایش , چه جزایی برای خودش برگزیده خواهد کرد؟

مهربان علی‌اکبرزاده از سی سال پیش کار تئاتر و سینما را آغاز نموده است. آثار این کارگردان زن اکثر به مسائل اجتماعی و حوزه زنان مرتبط است. او نزدیک به 15 نمایش و بیش از 30 فیلمنامه در کارنامه خود دارد.

نمایش «جزا» در بخش بین‌الملل این دوره از جشنواره به مدیریت آروند دشت‌آرای حضور یافته است و اول و دوم بهمن‌ماه ساعت 16 , در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر , به مدت 60 دقیقه به صحنه می‌رود.

*زندگی روزمره

نمایش «سفر به یک فلات چین خورده» از کشور برزیل به کارگردانی گوستاوو سیریاکو در سی‌و‌ششمین جشنواره جهانی تئاتر فجر حضور دارد.

این نمایش تحت تأثیر تحقیقات و پژوهش‌های راشل کارلسون , ‌روزنامه نگار درخصوص اثراتذ مرگبار یک آفت‌کش در یک مکان پرورش پرندگان است. سفر به یک فلات چین‌خورده مخاطبش را به سفری در نقشه جهان دعوت می‌کند. نقشه‌ای که روی زمین تماشاخانه شبیه‌سازی شده است و مخاطب می‌تواند از یک پرسپکتیو هوایی , هولناک‌ترین فاجعه محیط‌زیستی را که بشر در 100 سال اخیر رقم زده است مشاهده کند.

گوستاوو سیریاکو اجراگر و کورئوگرافر اهل ریودوژانیرو میباشد که فعالیت‌های جهانی زیادی در کشورهای مختلف اروپایی , آمریکای لاتین , خاورمیانه و ... داشته است.

نمایش «سفر به یک فلات چین‌خورده» در بخش بین‌الملل این دوره از جشنواره به مدیریت آروند دشت‌آرای حضور یافته است و 5 و 6 بهمن‌ماه ساعت 15 در پلاتو اجرای مجموعه تئاترشهر , به مدت 40 دقیقه به صحنه می‌رود.

سی‌وششمین جشنواره جهانی تئاتر فجر , ‌به دبیری فرهاد مهندس‌پور از 28 دی‌ماه تا 9 بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

http://fna.ir/a3bdfm
نوشته های مشابه : اخبار جشنواره تئاتر فجر
برچسب ها :
تاریخ ارسال : 1396/10/23  16:03:01