دسته بندی ها :
2 10
اعدام عامل قتل عام سلماس در ملأعام
به گزارش جام‌جم , ساعت یک ونیم بامداد چهارشنبه 27 اردیبهشت سال جاری تیراندازی در محله خیابان مصطفی خمینی شهرستان سلماس واقع در استان آذربایجان غربی به پلیس و اورژانس گزارش شد - اعدام عامل قتل عام سلماس در ملأعام عکس
بازدید : 125 نفر

به گزارش جام‌جم , ساعت یک ونیم بامداد چهارشنبه 27 اردیبهشت سال جاری تیراندازی در محله خیابان مصطفی خمینی شهرستان سلماس واقع در استان آذربایجان غربی به پلیس و اورژانس گزارش شد. با حضور ماموران در محل تیراندازی مشخص گردید مردی به نام «حسین» 39 ساله‌ به‌دلیل برخی اختلافات با خانواده همسرش به‌طور مسلحانه وارد خانه پدرزنش شده و با درگیری و نزاع با ساکنان خانه تمامی اعضای خانواده را که هفت مرد و زن و کودک بوده‌اند , به گلوله بسته است.

تحقیقات محلی هم نشان داد , داماد خانواده بعد از کشتار اعضای خانواده همسرش از محل جنایت بیرون رفته و هنگام فرار , با صاحب خودروی پژو 405 که در کنار خیابان پارک شده بود درگیر شده و به‌ زور و با تهدید راننده , سوار خودرو شده و گریخته است. بعد از فرار داماد جنایتکار , مأموران جست‌وجوی گسترده‌ای را برای یافتن مرد جوان آغاز کردند و سرانجام در کمتر از 12 ساعت توانستند او را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

عامل جنایت بعد از رسیدگی به پرونده‌اش در دادسرا و دادگاه , به پنج‌بار قصاص در ملأعام و 148 ضربه شلاق و 14 سال زندان محکوم شد.

علی حسن‌زاده , رئیس دادگستری شهرستان خوی بعد از صدور حکم قاتل گفت: با توجه به این‌که جنایت صورت‌ گرفته از نوع قتل‌های داعش‌گونه است و موجب اخلال در نظم و امنیت عمومی و جریحه‌دار کردن احساسات عمومی مردم شده , مصلحت در اجرای قصاص در ملأعام بود و به همین جهت و برای تسکین اهالی و اولیای‌ دم کشته‌شدگان و عبرت‌آموزی و پیشگیری از چنین جنایتی قرار شد مجازات قصاص در مقابل خانه‌ای که محل جنایت بود , اجرا شود.

سرانجام با استیذان رای در دیوان عالی کشور , داماد قاتل سحرگاه پنجشنبه در فلکه شهرداری شهرستان سلماس , در ملأعام به دار مجازات آویخته شد.

نوشته های مشابه : اعدام عامل قتل عام سلماس در ملأعام
تاریخ ارسال : 1396/10/23  11:01:01