دسته بندی ها :
2 10
دستگیری دو نوجوان به
:: اجتماع > اجتماعی - همشهری آنلاین:دو پسربچه در ایالت آیوای آمریکا متهم به قتل نیم میلیون زنبور عسل شده‌اند - دستگیری دو نوجوان به اتهام کشتن نیم میلیون زنبور عسل
بازدید : 135 نفر
اجتماع > اجتماعی - همشهری آنلاین:دو پسربچه در ایالت آیوای آمریکا متهم به قتل نیم میلیون زنبور عسل شده‌اند. براساس گزارش ساینس الرت , این زنبور ها كه بدون حضور دو پسر نیز در معرض تهدید سرمای شدید زمستان آیوا قرار داشتند , به دلیل تخریب كندوهایشان توسط دو متهم از بین رفتند.

دو پسر نوجوان در كل 50 كندو را نابود كردند و تمامی نیم میلیون زنبور عسل درون آنها با قرار گرفتن در معرض سرمای شدید هوا منجمد شده و از بین رفتند. اكنون پلیس شهر سیوكس دو پسر را به خاطر جرم عجیب و غریب و بی معنی كه انجام داده اند متهم كرده است.

این دو پسر نوجوان 12 و 13 ساله هفته گذشته به خاطر خرابكاری فاجعه باری كه انجام داده بودند و به شكایت مالكان كندوها دستگیر شدند. هنوز مشخص نیست انگیزه این دو نوجوان از انجام چنین كار احمقانه ای چه بوده است , زیرا به نظر تنها قصد آنها خرابكاری بوده و حتی چیزی را به سرقت نبرده اند.

خرابكاری این دو نوجوان علاوه بر مرگ نیم میلیون زنبور خسارتی 50 تا 60 هزار دلاری نیز به جا گذاشته است. دو نوجوان كه به دلیل قوانین حریم خصوصی ایالت آیوا هویت آنها آشكار نشده است با سه اتهام تبهكاری درجه یك , دستبرد درجه سه و بزهكاری مواجهند. متهمان ممكن است درصورت اثبات اتهام , مجازاتی سنگین دریافت كنند: 10 سال حبس و و 10 هزار دلار جریمه نقدی.

جرم این دو نوجوان از این رو بسیار فاجعه بار توصیف میگردد كه جمعیت زنبورهای عسل در جهان بدون وجود چنین جرایمی نیز رو به كاهش شدید گذاشته است و مقصر اصلی این مرگ و میر بالا نیز استفاده بیش از اندازه از آفت كشی به نام نئونیكوتینوییدز است.

نوشته های مشابه : دستگیری دو نوجوان به
برچسب ها :
تاریخ ارسال : 1396/11/02  23:01:01