دسته بندی ها :
2 10
رودخانه
به گزارش 1ملت به نقل از مهر , صدای انفجار مهیبی در کوهستان می پیچد , قطرات آب خود را به صخره ها می کوبند و جنازه ساکنان «سزار» روی آب می آید تا بر بستر رودخانه تشییع شود و سهم تور صیادانی بی رحم شود - رودخانه 171سزار187 منفجر شد عکس
بازدید : 153 نفر

به گزارش 1ملت به نقل از مهر , صدای انفجار مهیبی در کوهستان می پیچد , قطرات آب خود را به صخره ها می کوبند و جنازه ساکنان «سزار» روی آب می آید تا بر بستر رودخانه تشییع شود و سهم تور صیادانی بی رحم شود.

حکایت این روزهای رودخانه سزار دردناک است و پاسخ بخشندگی و سخاوتش را این گونه پس می دهند؛ ماهیانی که این روزها در هراس انفجارهای گاه و بی گاه بر بستر سزار پناه گرفته اند هرچند می دانند این پناهگاه با نهیب صیادان فرو خواهد ریخت.

و اما روایت «سزار» همان روایت «سیمره» است و گاه «کشکان» , روایت رودخانه هایی که شاهد هجوم صیادان بی رحم هستند تا به طمع شکار تعداد بیشتری ماهی رودخانه را قربانی بگیرند و «آش» را با «جایش» به مسلخ بکشانند.

گاه دیده میگردد که هر بار با انفجاری مهیب آب بالا می آید و تکه تکه خون آلود به همراه جنازه ماهی ها روی آب پرت میگردد صحنه تأسف باری است , اینجا نه تنها ماهی ها , که دیگر آبزیان و دوزیستان «سزار» نیز خواب راحت ندارند.

مهرداد فتحی بیرانوند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در این رابطه گفت: در پی­ گزارش واصله مبنی بر حضور تعدادی متخلف صید ماهی در منطقه «تنگ هفت» , مأمورین یگان حفاظت محیط زیست استان در حاشیه رودخانه «سزار» شش نفر متخلف را که اقدام به صید ماهی بدون پروانه , با وسایل و طرق ممنوعه کرده بودند تحت تعقیب قراردادند.

وی افزود: دو نفر از آن ها دستگیر و از آن ها مقدار تقریبی یک کیلوگرم مواد منفجره , یک دستگاه کامل وسیله انفجار شامل (۵۰ متر سیم برق و یک عدد باطری موتورسیکلت) , تعداد ۳۳۷ قطعه ماهی , لاشه دو سر جوجه تیغی , ۳ رشته تور تله ای , یک تیغه اره و یک عدد تبر کوچک کشف و ضبط شد.

فتحی بیرانوند ادامه داد: با عنایت به اینکه عمل ارتکابی صورت گرفته طبق ماده ۱۰ و ۱۱ و نیز بند «ج» ماده ۱۳ قانون شکار و صید جرم محسوب میگردد , لذا این متخلفین به همراه ادوات کشف و ضبط شده به اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان انتقال داده شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان بیان نمود: پرونده متخلفین بعد از تکمیل برای سیر مراحل قضایی به دادگستری ارجاع و وسایل آن ها طبق ماده ۱۴ قانون شکار و صید توسط سازمان توقیف و تا خاتمه رسیدگی و صدور رأی قطعی زیر نظر سازمان به صورت امانی نگهداری می شوند.

طبق آخرین مصوبه شواریعالی حفاظت محیط زیست جریمه هر قطعه ماهی زردک رودخانه ای یک میلیون ریال و هر سر جوجه تیغی (خارپشت) مبلغ ۳ میلیون ریال تعیین شده است.

نوشته های مشابه : رودخانه
تاریخ ارسال : 1396/07/20  17:01:01