دسته بندی ها :
2 10
کلاهبرداری با وعده سود
:: اجتماع > اجتماعی - واریز سود سهام عدالت جدیدترین شگردی میباشد که کلاهبرداران برای سرکیسه کردن طعمه‌هایشان به‌کار گرفته‌اند - کلاهبرداری با وعده سود سهام عدالت
بازدید : 190 نفر
اجتماع > اجتماعی - واریز سود سهام عدالت جدیدترین شگردی میباشد که کلاهبرداران برای سرکیسه کردن طعمه‌هایشان به‌کار گرفته‌اند. به گزارش پلیس فضای مجازی و تبادل اطلاعات , یکی از روش هایی که کلاهبرداران از آن سوءاستفاده می کنند , پیگیری مطالبات دولتی میباشد که به روش های مختلف ازجمله سبد کالا , سهام عدالت و... بروز و ظهور کرده است. به تازگی کلاهبرداران و سودجویان با تبلیغاتی با عنوان ثبت نام و واریز سود سهام عدالت , دست به سرقت از حساب طعمه هایشان می زنند.

شگرد آنها اینگونه میباشد که ابتدا پیامی در شبکه های اجتماعی یا سایت های اینترنتی برای مخاطبان می فرستند که در آن نوشته شده «برای دریافت سود سهام عدالت روی لینک کلیک کنید». فرد با کلیک روی لینک وارد سایتی شبیه درگاه اینترنتی بانک میگردد و باید اطلاعات حساب خود را در آن وارد کند.

اما در حقیقت این صفحه جعلی است و طوری طراحی شده که به محض وارد کردن اطلاعات , فرد کلاهبردار می تواند به این اطلاعات دست پیدا کرده و به راحتی با استفاده از آن حساب طعمه اش را خالی کند. سرگرد احسان آنقی , رئیس پلیس فتای استان مرکزی می گوید: شهروندانی که سود سهام عدالت دریافت نکرده اند به هیچ عنوان به پیامک ها و تماس های تلفنی که در آن از مردم درخواست اطلاعات شخصی جهت واریز سود سهام عدالت میگردد توجه نکنند.

نوشته های مشابه : کلاهبرداری با وعده سود
برچسب ها :
تاریخ ارسال : 1396/11/05  18:05:01