دسته بندی ها :
2 10
یارانه به شرط اجازه
:: اجتماع > اجتماعی - همشهری آنلاین:مدیر کل رفاه اجتماعی وزارت کار با اشاره به اینکه هر کس که خود را محقق دریافت یارانه می‌داند باید اجازه دسترسی به حساب بانکی‌اش را بدهد گفت: با بررسی دهک‌های درآمدی بالا مشخص گردید ۳۰۰ هزار خانوار ثروتمند پیشینه پرداخت مالیات ندارند - یارانه به شرط اجازه بررسی حساب بانکی | ۳۰۰ هزار خانوار ثروتمند بدون پرداخت مالیات
بازدید : 146 نفر
اجتماع > اجتماعی - همشهری آنلاین:مدیر کل رفاه اجتماعی وزارت کار با اشاره به اینکه هر کس که خود را محقق دریافت یارانه می‌داند باید اجازه دسترسی به حساب بانکی‌اش را بدهد گفت: با بررسی دهک‌های درآمدی بالا مشخص گردید ۳۰۰ هزار خانوار ثروتمند پیشینه پرداخت مالیات ندارند. به گزارش فارس , احمد میدری معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون , کار و رفاه اجتماعی در نشست بررسی عملکرد پروژه های اقتصاد مقاومتی با موضوع پنجره واحد حمایت های اجتماعی به ابعاد مختلف این پنجره پرداخت و بیان کرد این پنجره مربوط به بیمه اجتماعی قالیبافان , تسهیلات یارانه مشاغل خرد , بیمه کارگران ساختمانی , یارانه دارو و بیماران خاص و مستمری نهادهای حمایتی میگردد

وی افزود: ثبت نام الکترونیکی پیش بینی شده و افراد می توانند در این پایگاه ثبت نام کرده تا مشخص شود که آیا صلاحیت دریافت خدمات را دارند یا نه.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون , کار و رفاه اجتماعی بیان نمود: با بررسی دهک های درآمدی بالا مشخص گردید 300 هزار خانوار ثروتمند بدون پیشینه مالیاتی در کشور وجود داشته و به سازمان امور مالیاتی معرفی شدند , همچنین با تجمیع اطلاعات , 136 هزار کودک در مدرسه حضور ندارند.

میدری اظهار نمود طبق پایگاه اطلاعات , بررسی کردیم چه افرادی در روستاها حضور دارند که اگر بخواهیم یارانه آنها حذف شود , چه آثار اجتماعی خواهد داشت , مشخص گردید که یک میلیون نفر کارت ملی ندارند و بعد از اقدام آن , پرونده های خود را تکمیل کردند.

وی با بیان این نقطه که از سازمان تأمین اجتماعی خواسته شد , تا بیمه افراد استخدام شده طی دو سال اخیر بررسی شود , تا در چه رشته هایی مشغول فعالیت هستند , اظهار نمود این موضوع به سیاستگذاران کمک میکند , تا مسیر حرکت اشتغال را پیش بینی کنند و سیاستگذاری منعطف خواهد بود.

  • میدری گفت: ماهیانه 2 میلیون تومان به بیماران خاص یارانه می دهیم.

معاون وزیر کار به موضوع کدپستی در کشورمان اشاره نمود و یادآور شد: بحث کدپستی به اندازه کدملی اهمیت دارد , اما متأسفانه در کشورمان رسمی نیست و نامعتبر است.

میدری با اشاره به اینکه در بیمه روستائیان مشخص گردید 5 میلیون نفر راکد وجود دارند , بیان داشت این تعداد حجم مالی بزرگی برای دولت می شوند , اما آماری از آنها وجود ندارد که کجا هستند , همچنین در بحث مالیات و تأمین اجتماعی و قوه قضائیه آدرس رسمی از افراد نداریم که در کشورهای دیگر این طور نیست. از ستاد اقتصاد مقاومتی درخواست می کنم همه دستگاه ها مجبور شوند از ثبت احوال کد ملی و کدپستی را استعلام کنند , تا افراد مجبور شوند تغییر آدرس خود را در سامانه ثبت کنند. اگر این کار صورت بگیرد , برنامه ریزی ها بهتر خواهد بود. این آمار بدیهیات حکومتداری است و ناپلئون 200 سال پیش این کار را انجام داد اما ما ندادیم.

وی افزود: یارانه ها باید هدفمند شود , همچنین نظام مالیاتی نیازمند دریافت اطلاعات بانکی است , این موضوع حقوق دولت بوده و امر خصوصی نیست , با توجه به حساسیت در کشور و برای اینکه اعتماد به نظام بانکی مختل نشود , مشاوره گرفتیم.

  • هر کس یارانه می خواهد حسابش بررسی میگردد /li>

وی افزود: هر کس یارانه می خواهد باید رضایت دهد که حساب بانکی اش دریافت شود و هر کس یارانه نقدی می خواهد , باید دسترسی به حساب بانکی بدهد که خوشبختانه نمایندگان این موضوع را به تبصره 14 لایحه بودجه 97 اضافه کردند.

میدری اظهار نمود اگر بانک مرکزی حمایت کند , ظرف سه ماه مساعدت های اجتماعی و حمایت هایی که مردم دریافت می کنند , را شفاف خواهیم کرد.

نوشته های مشابه : یارانه به شرط اجازه
برچسب ها :
تاریخ ارسال : 1396/11/05  18:01:01