دسته بندی ها :
2 10
2 بار قصاص برای قاتل مادر و پسر
به گزارش جام جم , ماجرای این جنایت , اوایل آذر سال 1392 و زمانی فاش شد که زنی به دادسرای جنایی تهران رفت و اعلام نمود , خواهر 58 ساله و پسر 19 ساله او بعد از رفتن به نمک آبرود ناپدید شده اند - 2 بار قصاص برای قاتل مادر و پسر
بازدید : 186 نفر

به گزارش جام جم , ماجرای این جنایت , اوایل آذر سال 1392 و زمانی فاش شد که زنی به دادسرای جنایی تهران رفت و اعلام نمود , خواهر 58 ساله و پسر 19 ساله او بعد از رفتن به نمک آبرود ناپدید شده اند.

تحقیقات نشان می داد , آنها پنجم آذر برای انجام کارهای ملکی , خانه شان در «ونک» را ترک کرده و به «نمک آبرود» رفته اند و بعد از آن ناپدید شده اند. چند روز بعد از این ماجرا , نگهبان خانه مادر و پسر گمشده با پلیس تماس گرفت و اعلام نمود , مرد جوانی که راننده خودروی بی ام و بوده به آنجا آمده و با طرح ادعای این که مادر و پسر گمشده به آمریکا رفته اند , از او خواسته اجازه دهد وارد خانه شود که نامبرده این اجازه را نداده است. ماموران با حضور در این ساختمان , دوربین های مدار بسته را بررسی کردند و تصویر راننده بی ام و را به دست آوردند. او به پلیس آگاهی احضار شد و در جریان تحقیقات اعلام نمود , خودرو را به مرد 22 ساله افغان به نام محمد برای چند روزی اجاره داده است. در این مرحله , محمد تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و اوایل فروردین سال 1393 در محمدشهر کرج بازداشت شد. او در تحقیقات پلیسی مدعی بود , با مادر و پسر به سفر رفته , اما بعد از چند روز از آنها جدا شده و شنیده که آنها قصد رفتن به آمریکا را داشته اند. این در حالی بود که بررسی پلیسی نشان می داد , مادر و پسر از کشور خارج نشده اند. متهم افغان دوباره بازجویی شد و این بار به قتل این دو نفر با انگیزه سرقت اعتراف کرد.

متهم در سخنانش به افسر تحقیق گفت: من سال ها برای این زن و خانواده اش کار می کردم و مورد اعتمادشان بودم. آنها به وضعیت مالی ام رسیدگی می کردند و کم و کسری نداشتم. من 1600 سکه بهارآزادی برای این زن خریدم که او در قبال آن چند فقره چک داد و همگی برگشت خورد. بعد از آن همراه او و پسرش برای سرکشی به املاکشان به نمک آبرود رفتیم که متوجه شدم آنها قصد رفتن به آمریکا را دارند.

وی افزود: آنها می گفتند بعد از رفتن به آمریکا پول را برایم واریز می کنند. با توجه به این که او همه اموالش را فروخته بود , تصمیم گرفتم هر دویشان را به قتل برسانم و اموالشان را تصاحب کنم. هنگام بازگشت از نمک آبرود به تهران با آبمیوه مادر و پسر را بیهوش کردم و داخل باغی در روستای خوشنام ملارد انداختم. بعد اجسادشان را در چاه آتش زدم.

تحقیقات از او ادامه داشت که نامبرده مدعی شد , چندی پیش که دختر مورد علاقه ام از ازدواج با من منصرف شد , او را هم بعد از بیهوش کردن داخل چاهی انداختم و آتش زدم. در جریان این سه جنایت دو همدست داشتم.

با اعتراف متهم , آن دو نفر بازداشت و منکر همدستی با نامبرده شدند. این در حالی بود که ماموران جسد مادر و پسر را کشف کردند , اما ردی از جسد دختر جوان به دست نیامد. با توجه به این که جنایت در ملارد رخ داده بود , پرونده با عدم صلاحیت رسیدگی به دادسرای آنجا ارسال شد.

متهم به سه قتل اعتراف کرد و همدستانش منکر همدستی با او شدند. بعد از بازسازی صحنه جنایت , عامل اصلی قتل ها و همدستانش روانه زندان شدند. پرونده با صدور جلب به دادرسی , چندی پیش به شعبه 17 دادگاه کیفری یک استان تهران مستقر در شهریار ارسال و متهمان محاکمه شدند. متهم اصلی پرونده به قتل ها اعتراف کرد , اما همدستانش منکر همدستی با نامبرده شدند. چند روز پیش بعد از پایان جلسه رسیدگی به این پرونده , قاضی موسوی و قضات مستشار شعبه , وارد شور شدند و متهم افغان را به دو بار قصاص محکوم کردند , اما با توجه به این که گناهکاری دو متهم دیگر در این پرونده به اثبات نرسید , آنها از اتهامات خود تبرئه شدند. این در حالی میباشد که هنوز جسد دختر جوان از سوی پلیس کشف نشده و پرونده در دادسرا و پلیس آگاهی مفتوح است.

نوشته های مشابه : 2 بار قصاص برای قاتل مادر و پسر
تاریخ ارسال : 1396/07/20  08:04:01