دسته بندی ها :
2 10
آمریکا عامل همه تفرقه‌ها
:: به گزارش 1ملت از صومعه سرا , احمد توکلی ظهر یوم جاری در همایش "جهان بدون ترور" در مجتمع فرهنگی و هنری فارابی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان بیان کرد سلطه همه جانبه آمریکا به یک نقطه متمرکز نبوده بلکه بسیاری از مناطق جهان را در بر گرفته است - آمریکا عامل همه تفرقه‌ها و جنگ افروزی‌ها در غرب آسیا است
بازدید : 194 نفر

به گزارش 1ملت از صومعه سرا , احمد توکلی ظهر یوم جاری در همایش "جهان بدون ترور" در مجتمع فرهنگی و هنری فارابی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان بیان کرد سلطه همه جانبه آمریکا به یک نقطه متمرکز نبوده بلکه بسیاری از مناطق جهان را در بر گرفته است.

وی با بیان این نقطه که این سلطه گری از آمریکای شمالی تا آسیای جنوبی , شرقی و خاورمیانه کشیده شده است افزود: آمریکا تلاش می کرد تا با روی کار آوردن عناصر خود در کشورهای این مناطق به منافع خود در بخش های مختلف دست پیدا کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه درخصوص حضور رژیم غاصب صهیونیستی نیز وضعیت اینگونه است گفت: این رژیم جعلی با فشار , ارعاب , تهدید و کشتار جمعی , مردم فلسطین را مجبور کرد تا از خانه و سرزمین خود به کشورهای دیگر مهاجرت کنند.

توکلی با اشاره به اینکه کشوری که بارها بیان می کرد جمهوری اسلامی ایران نباید سلاح هسته ای داشته و یا تولید کند خود نقض کننده این قانون است گفت: شخصی که بمب اتم بر سر مردم کشور ژاپن ریخت و یا فردی که دستور شلیک به هواپیمای مسافربری ایرانی را داد دریافت کننده مدال میگردد

وی با بیان این نقطه که آمریکا بزرگترین تولیدکننده و فروشنده تسلیحات نظامی به کشورهای جهان است افزود: 54 درصد فروش تسلیحات جهان توسط آمریکا انجام داده میگردد و طی سال های 91 تا 94 , 85 درصد از فروش 55 میلیارد دلاری اسلحه مربوط به آمریکا بوده که به کشورهایی مانند عربستان فروخته است.

توکلی با اشاره به اینکه آمریکا با ایجاد تفرقه , توطئه و درگیری بین کشورها تنها به فکر فروش تسلیحات نظامی و کسب سود از این راه است گفت: براساس این آمار فروش اسلحه آمریکا چهار برابر انگلیس , 7 برابر فرانسه , 7 برابر روسیه و 54 برابر کشور چین بوده که نشان از فروش قابل توجهی از تسلیحات به کشورهای جهان دارد.

وی با توصیه موکد بر این نقطه که بررسی سازمان های بین المللی نشان دهنده این میباشد که آمریکا بیشترین حق رأی را در آنها دارد اذعان داشت: به طور مثال صندوق بین المللی پول که بسان بانک مرکزی برای کل جهان عمل میکند گردش پول جهان را کنترل و نسبت ارزی کشورهای جهان را تنظیم میکند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این نقطه که اگر کشوری در این صندوق در تصمیم گیری حق بیشتری داشته باشد می تواند بدون هیچ اقدام منفعت بیشتری دریافت کند بیان نمود: این کشورها می توانند با تغییر رابطه پولی سبب افزایش صادرات کشورهای خود و واردات سایر کشورها شوند.

توکلی با اشاره به اینکه حق رأی آمریکا در صندوق بین المللی 17.4 درصد است بیان کرد جمع آرای 5 کشور اعم از انگلیس , آمریکا , فرانسه , آلمان و ایتالیا 48.5 درصد است و اگر بخواهند می توانند هر تصمیمی به نفع خود و به ضرر سایر کشورها در این صندوق بگیرند.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس با بیان این نقطه که آمریکا در بسیاری از معاهدات جهانی حضور دارد ولی به دلیل خوی سلطه گری زیر بار مصوبات این معاهدات نمی رود بیان داشت بیش از دو سوم نفت ذخایر نفتی جهان در منطقه غرب آسیا وجود دارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: به دلیل ارزان تر بودن استخراج این نفت نسبت به سایر نقاط جهان , آمریکا بیش از سایر مناطق به منطقه غرب آسیا توجه دارد و ایجاد جنگ در منطقه غرب آسیا و ریشه همه تفرقه ها و جنگ افروزی ها از سوی آمریکا است.

وی بیان نمود: نتیجه چنین سلطه طلبی در جهان سبب میگردد منابع طبیعی , تولید قابل مصرف و درآمد قابل کسب جهان نصیب عده ای محدود شده و تنها یک پنجم جمعیت جهان که 20 درصد ثروتمندان جهان را تشکیل میدهند بیش از سه پنجم مصرف را داشته باشند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد این درحالی میباشد که 60 درصد جمعیت متوسط جهان 22 درصد مصرف و 20 درصد جمعیت فقط یک درصد مصرف دارند که این نمودار نشان دهنده فقر است.

توکلی با اشاره به اینکه امروز آمریکا با تکیه بر تسلط نظامی و سیاسی خود بر جهان با افزایش چاپ دلار که به عنوان ارز معاملاتی اکثر کشورهای جهان استفاده میگردد بدون اینکه هیچ اقدامی انجام دهد منفعت و سود بیشتری میبرد ,

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ابراز داشت: به همین دلیل بوده که بیش از 40 سال تراز بازرگانی خارجی آمریکا منفی است و این کشور بدون اینکه حرکتی کند می تواند بیشتر مصرف کند.

وی به حفظ این سلطه گری که باعث گردیده آمریکا به دنبال آدمکشی , فشار , زور , تهدید و ارعاب سایر کشورها باشد اشاره نمود و گفت: اگر می خواهیم این نظام سلطه حذف شود باید دلار را از روند معاملات ارزی کشورها حذف کنیم.

نماینده سابق تهران در مجلس شورای اسلامی با توصیه به دولت برای اجرای این کار در معاملات با سایر کشورها بیان نمود: آمریکا می خواهد با حفظ این روند به سلطه گری خود بر سایر کشورها ادامه دهد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه : آمریکا عامل همه تفرقه‌ها
برچسب ها :
تاریخ ارسال : 1396/09/02  17:13:01