دسته بندی ها :
2 10
نماینده ولی‌فقیه در سپاه
:: به گزارش 1ملت از قم , حجت الاسلام والمسلمین علی سعیدی امشب در همایش «انقلاب اسلامی , تحولات منطقه ای و چشم انداز آینده» که با حضور اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم در سالن همایش های مدرسه علمیه دارالشفا برگزار گردید , با اشاره به اینکه چالش های اخیر نظام اسلامی با وجود تبدیل شدن به یک قدرت منطقه ای قابل تأمل است , بیان کرد کشور در دوره های مختلف درگیر اختلافات سلیقه ای , راهبردی و مبنایی بوده است در میان این اختلافات مشکل اصلی به اختلافات مبنایی برمی گردد - نماینده ولی‌فقیه در سپاه برخی اغتشاشگران دستگیرشده در قم فرزندان سرمایه‌داران هستند‌
بازدید : 126 نفر

به گزارش 1ملت از قم , حجت الاسلام والمسلمین علی سعیدی امشب در همایش «انقلاب اسلامی , تحولات منطقه ای و چشم انداز آینده» که با حضور اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم در سالن همایش های مدرسه علمیه دارالشفا برگزار گردید , با اشاره به اینکه چالش های اخیر نظام اسلامی با وجود تبدیل شدن به یک قدرت منطقه ای قابل تأمل است , بیان کرد کشور در دوره های مختلف درگیر اختلافات سلیقه ای , راهبردی و مبنایی بوده است در میان این اختلافات مشکل اصلی به اختلافات مبنایی برمی گردد.

وی با توصیه موکد بر این نقطه که در اختلافات راهبردی مسئولان مبنای مشترکی با یکدیگر دارند , افزود: با توجه به شرایط حال حاضر کشور رسالت ها و وظایف حوزه نسبت به گذشته تغییر کرده است چراکه موضوع کنار گذاشتن روحیه استکبار ستیزی و تعامل با غرب با عنوان مباحثی جدی توسط برخی از افراد دنبال میگردد

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از اختلاف مبنایی نگاه امام خمینی(ره) نسبت به نگاه برخی از افراد از جمله بازرگان , بنی صدر و منتظری یاد کرد و گفت: در دوره های اصلاح طلبان , کارگزاران و دوره دوم احمدی نژاد نیز این اختلافات مبنایی را مشاهده می کردیم.

وی با اشاره به اینکه مشروعیت پیشوای الهی را خداوند متعال تعیین میکند , اظهار نمود در طول تاریخ اسلام نیز با برخی از افراد که به دنبال تعیین مشروعیت پیشوای الهی با نظر مردم بودند , روبه رو بوده ایم و نگاه افراد گاهی ضربه های سنگینی را به اسلام زده است.

سعیدی به نگاه جامع دین مبین اسلام به ابعاد مختلف حکومتی اشاره نمود و ادامه داد: اسلام نیازهای بشری را رفع میکند و دارای برنامه ای جامع برای حکومت بر بشر است به همین دلیل باید به آموزه های دینی در عرصه های مختلف توجه داشته باشیم , در دوران پیامبر اسلام(ص) نیز بر سر موضوع جامعیت دین اختلافات مختلفی مطرح بود.

وی وجود نظریه های سکولاریسم , مدرنیته اسلامی و تمدن نوین اسلامی را دلیل جناح بندی ها و تقسیم بندی ها دانست و گفت: برخی به دنبال جدایی دین از سیاست بودند و برخی برای وابستگی به غرب تلاش می کردند , اما در نگاه تمدن نوین اسلامی استفاده از آموزه های دینی در کنار بهره گیری از تجربیات بشری مورد تاکید قرار می گرفت و این رویکردها در شرایط حال حاضر نیز قابل مشاهده است

سعیدی با اشاره به اینکه برخی اسلام را نیازمند غرب می دانند , اظهار نمود با وجود این افراد همچنان اسلام در خطر است و حوزه روحانیت باید با سخنرانی , منبر و تبلیغ به دنبال اسلام ناب محمدی باشد که هیچ گاه نیازی به آموزه های غربی ندارند.

نماینده ولی فقیه در سپاه از تبیین اسلام , سازمان سازی , پاسداری از اسلام , ساختار سازی و هدایت مردم به سمت افق های دینی به عنوان رسالت های ولایت فقیه نام برد و گفت: گاهی اختلاف بر سر حجیت و رسالت ولایت فقیه است در حالی که در متون دینی به خوبی به حقایق این موضوع ها اشاره شده است و بر اساس این آموزه ها همان طور که فرمان امام صادق(ع) واجب است تبعیت از فرمان ولی فقیه نیز واجب خواهد بود.

وی با اشاره به فرمایشات رهبری مبنی بر اینکه اکنون در یک پیچ مهمی تاریخی با بازگشت به تمدن اسلامی قرار داریم , یادآور شد: اختلافات مبنایی در مباحثی ازجمله تعامل و ارتباط با کشورهای استکباری , فضای مجازی و مباحث مرتبط با کشورهای اسلامی مشاهده می شود؛ برخی نیز اعتقاددارند که عوامل قدرت کشورمان مانع ارتباط با غرب میگردد به همین دلیل باید از آن ها دست بکشیم.

سعیدی با توصیه موکد بر این نقطه که در نگاه برخی باید از دستاوردهای موشکی نیز برای رسیدن به ارتباط با غرب دور شویم , اضافه کرد: شکاف طبقاتی در کشور مشکل آفرین شده است , برخی از افراد اغتشاشگر دستگیر شده در قم فرزندان سرمایه داری هستند که با وجود بیشترین استفاده از سرمایه های نظام به این نظام سنگین ترین ضربه ها را نیز می زنند.

وی با طرح این سؤال که آیا تا حالا توانسته عدالت را در نظام اسلامی پیاده سازی کنیم؟ , گفت: شکاف طبقاتی و وجود دو طیف فقیر و سرمایه داری که در نظام نفوذ دارند نتیجه عملکردهای اشتباه گذشتگان است.

سعیدی با اشاره به اینکه بعد از انقلاب اسلامی با تغییر متغیرها رسالت حوزه و روحانیت تغییر کرده است , اظهار نمود محوریت و ماهیت حکومت , دشمنان نظام , ساختار خدمت به مردم و قانون گذاری ازجمله این متغیرها هستند که باید در شرایط حال حاضر با توجه به آن ها وظایف و رسالت های خود را دنبال کنیم , اگر اکنون درس خارج استاد حوزه علمیه قم با قبل از انقلاب اسلامی متفاوت نباشد او نسبت به متغیرها بی توجه است.

وی با توصیه موکد بر این نقطه که حوزه های علمیه باید از شورای نگهبان در مقابل تهاجمات حمایت کنند , گفت: مفهوم حوزه انقلابی تغییر با توجه به متغیرهاست , حوزه انقلابی باید از مردم سالاری دینی حراست کند و اجازه ندهد که افراد با بهانه ای مخالف این مدل حکومتی را به عنوان یکی از دستاوردهای انقلاب مورد هدف قرار دهند.

نماینده ولی فقیه در سپاه بیان داشت اگر بخواهیم به سخنان برخی از سیاسیون و عمامه به سرها گوش دهیم باید بی خیال ارزش های دینی شویم در حالی که رسالت حال حاضر ما تقویت و حفظ وحدت است چراکه شیعه در کنار اهل سنت توانسته در کشورهای مختلف از حریم های اهل بیت(ع) دفاع کند.

وی با بیان این نقطه که اهل سنت قدیمی و سکولار تقابلی با نظام اسلامی ندارند , اظهار نمود برخی از بزرگان اهل سنت در کنار شیعیان قرار دارند و برای تحقق اهداف اسلامی تلاش می کنند , هرچند نمی گوییم دست از اهل بیت(ع) برداریم اما اکنون شیوه خدمت به این بزرگواران تغییر کرده و نظام اسلامی فقط با وهابی مشکل دارد.

سعیدی از لزوم فعالیت روحانیون و طلاب در دستگاه ها و نهادهای مختلف یادکرد و گفت: بسیاری از افراد مسئول نیز به این نتیجه مهم رسیده اند اما تا حالا نتوانسته در این بخش به شیوه مطلوب پاسخ گو باشیم چراکه زیرساخت های موردنیاز فراهم نیست , بخشی از مشکل نیز به دولت برمی گردد.

وی ادامه داد: برخی از اختصاص اعتبار 30 میلیارد تومان دولت برای بیمه درمانی طلاب در حالی گلایه می کنند که هزاران میلیارد تومان به وزارتخانه ها داده میگردد و کسی حرفی به میان نمی آورد , این نشان می دهد که به متغیرها توجه لازم را نداریم.

سعیدی با بیان این نقطه که امروزه شاهد تکرار داستان غربت حضرت علی(ع) هستیم , افزود: حوزه ها باید در تقابل میان اسلام و کفر نقش خود را پیدا کنند و در این مسیر بصیرت افزایی ملت را نیز مد نظر جدی قرار دهند

وی با توصیه موکد بر این نقطه که هویت اصلی گروه های سیاسی باید به مردم معرفی شود , اظهار نمود در دوران پیامبر اسلام(ص) برخی هرچند کارهای اشتباهی انجام می دادند اما به دلیل حضور در کنار ایشان در مصونیت بودند و اکنون نیز برخی کنار امام بوده اند که نمی توانیم به آن ها حرفی بزنیم درحالی که امکان تغییر هر فردی در نتیجه گذشت زمان وجود دارد.

سعیدی با توصیه موکد بر این نقطه که حوزه های علمیه باید نسبت به حمایت از جمهوری اسلامی به عنوان مدلی اسلامی و دینی برای اداره بشر اهتمام جدی داشته باشند , مطرح کرد: برخی ناآگاه در کنار فتنه گران قرار گرفتند که اگر آگاهی لازم را داشته باشند خط خود را از فتنه گران جدا می کنند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه : نماینده ولی‌فقیه در سپاه
برچسب ها :
تاریخ ارسال : 1396/10/13  23:02:01