دسته بندی ها :
2 10
ولایتی رخدادهای اخیر نادان
:: به گزارش 1ملت از قم , علی اکبر ولایتی امشب در همایش «انقلاب اسلامی , تحولات منطقه ای و چشم انداز آینده» که با حضور اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم در سالن همایش های مدرسه علمیه دارالشفا برگزار گردید , با بیان این نقطه که کشورمان بعد از انقلاب توانسته در مجامع مختلف بین المللی به جایگاه متفاوتی برسد , بیان کرد الگوی انقلاب اسلامی در سطح منطقه الگوبرداری شده و کشورهای اسلامی نیز توانسته به برکت انقلاب به دستاوردهای جدیدی برسند - ولایتی رخدادهای اخیر نادان بودن دشمنان را به اثبات ‌رساند
بازدید : 191 نفر

به گزارش 1ملت از قم , علی اکبر ولایتی امشب در همایش «انقلاب اسلامی , تحولات منطقه ای و چشم انداز آینده» که با حضور اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم در سالن همایش های مدرسه علمیه دارالشفا برگزار گردید , با بیان این نقطه که کشورمان بعد از انقلاب توانسته در مجامع مختلف بین المللی به جایگاه متفاوتی برسد , بیان کرد الگوی انقلاب اسلامی در سطح منطقه الگوبرداری شده و کشورهای اسلامی نیز توانسته به برکت انقلاب به دستاوردهای جدیدی برسند.

وی با تأکید بر اینکه کشورهای مختلف استکباری از گروهک تروریستی داعش حمایت می کنند , افزود: کشورمان با استفاده از ظرفیت برخی از کشورهای اسلامی توانست مقابل خواسته کشورهای استکباری و گروه های مختلف تکفیری ایستادگی کند و اکنون نیز به برکت این ایستادگی توانسته فرهنگ ایثار و شهادت را نیز گسترش دهد.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل بیان داشت برخی سؤال می کنند که چرا کشورمان باید به دنبال رفع مشکلات کشورهای دیگر باشد در حالی که خود با مشکلات مختلف اقتصادی روبه رو ست , در بیانی از امام علی(ع) تأکید شده که اگر در خانه بنشینیم و به همسایه های خود توجه نکنیم دشمن به سراغ ما می آید.

وی از حضور کشورهای استکباری در منطقه یاد کرد و گفت: حضور نظامی در دیگر کشورها یک قاعده میباشد که توسط کشورهای قدرتمند جهان در عرصه نظامی دنبال میگردد , برای اینکه بتوانیم در امنیت باشیم باید امنیت همسایگان را نیز مورد توجه قرار دهیم.

ولایتی کشورمان را پرچم دار مبارزه با جریان های تکفیری خواند و مطرح کرد: داعش در دورانی توانست به 20 کیلومتری کشورمان نیز برسد , این گروهک تکفیری به دنبال نفوذ به نظام اسلامی و تضعیف امنیت این کشور بود و در حقیقت کشورمان را هدف اصلی خود قرار داده بود.

وی با تأکید بر اینکه همچنان مشکلات عراق بعد از بین رفتن پایگاه داعش ادامه دارد , اظهار نمود برای اینکه بتوانیم امنیت را حفظ کنیم باید در خارج از کشور به مبارزه با دشمن مشغول باشیم.

ولایتی از حمله اغتشاش گران به برخی از مقدسات دینی از جمله حسینیه ها و امامزادگان یاد کرد و گفت: این افراد چهره واقعی خود را به ملت نشان دادند و خشم ملت را نسبت به خود بیشتر کردند , حمایت امثال ترامپ نیز به خوبی اهداف اصلی آن ها را برای همگان آشکار کرد.

وی با اشاره به اینکه امثال شهید حججی ها در نظام اسلامی کم نیستند , مطرح کرد: رخدادهای اخیر نادان بودن دشمنان را به اثبات می رساند اینکه آن ها همیشه مقابل آرمان های مردم ایستاده اند و به دین ضربه زده اند فقط سبب بیشتر شدن انزجار مردم از آنها شده است.

رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد استمرار حرکت انقلاب اسلامی را نیازمند اتکا به نیروی درون نظام اسلامی دانست و افزود: هرچند مردم با وجود مشکلات اقتصادی پای اعتقادات دینی خود ایستاده و از حکومت حمایت می کنند اما نباید در حق آن ها جفا شود چرا که ملت خواستار توجه دولت به مشکلات اقتصادی هستند و دولت نیز به صورت متقابل باید برای رفع مشکلات و جلوگیری از نفوذ بیگانگان در امور داخلی کشور تلاش کند.

وی از نقش کشورمان در کشورهای مختلف از جمله افغانستان یاد کرد و گفت: آل سعودی ها به دنبال این بودند که با هزینه برای وهابی ها و استفاده از سلاح های آمریکایی ها افراد تروریستی را با اعتقاد به کشتن شیعیان تربیت کرده و ناامنی را در برخی از کشورها به ویژه کشورمان رقم بزنند اما کشورمان با فعالیت های منطقه ای خود توانست از رخ دادن این فاجعه جلوگیری کند.

ولایتی گردهمایی حال حاضر کشورهای مختلف در حمایت از پرچم شیعه را بدون پیشینه خواند و افزود: اکنون آمریکایی ها در سوریه به دنبال ماندن هستند تا بعد از آن به عراق و کردستان سرازیر شوند اما کشورهای اسلامی به ویژه کشورمان برای جلوگیری از این امر تلاش می کنند.

وی به تلاش امثال مسعود بارزانی برای جدایی کردستان از کشورمان و عراق اشاره نمود و گفت: بدون کمک کشورمان کردستان عراق را از این کشور جدا و بعد از آن پایگاه رژیم صهیونیستی را در نزدیکی مرزهای کشورمان مستقر می کردند چراکه برخی از کردها در ابتدای توطئه بارزانی پرچم رژیم صهیونیستی را بلند کردند در حالی که این رژیم در فلسطین جوانان , نوجوانان و کودکان بسیاری را به شهادت رسانده است.

ولایتی اظهار نمود یمنی ها النهایه آلفرد را شکست میدهند و لقمه یمن در گلوی عربستان گیر میکند , کشورهای مختلف جبهه مقاومت اسلامی از مظلوم در برابر ظالم حمایت می کنند.

وی از قدرت راهبردی کم نظیر نظام اسلامی در منطقه یاد کرد و افزود: آمریکایی ها به دنبال این بودند که در شورای امنیت ملی موضوع رخ دادهای اخیر کشورمان را مطرح کنند اما روس ها و چینی ها مانع شدند , در ترکیه نیز شاهد حمایت رسانه ها از نظام اسلامی هستیم چراکه رویکرد این کشور نسبت به کشورمان تغییر کرده است.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل بیان داشت نیروهای سپاه قدس و در رأس آن ها سردار قاسم سلیمانی توانستند با تبعیت از فرمان رهبر انقلاب اسلامی در عرصه منطقه ای کشورمان را به یک جایگاه متفاوت برسانند که اکنون باید به دنبال حفظ این جایگاه باشیم چراکه در غیر این صورت دشمنان زخم خورده نظام اسلامی همانند گذشته به عرصه بازمی گردند و برای حمله به این کشور برنامه ریزی می کنند.

وی به ایستادگی متحدین کشورمان در منطقه مقابل حامیان اغتشاشگران اشاره نمود و گفت: اکنون پرچم شیعه در جهان سرافراز شده است و باید تلاش کنیم همچنان این پرچم در سرافرازی باقی بماند و برای رسیدن به این هدف مجلس و دولت باید نسبت به رفع مشکلات اهتمام جدی داشته باشند.

ولایتی طرح اختلافات سیاسی در این شرایط را بی سلیقگی خواند و ادامه داد: باید همچنان با تکیه بر بصیرت ملت و تبعیت از فرمان رهبری در مسیر انقلاب اسلامی گام برداریم تا بتوانیم مقابل توطئه ها و نقشه های دشمنان ایستادگی کنیم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه : ولایتی رخدادهای اخیر نادان
برچسب ها :
تاریخ ارسال : 1396/10/13  23:03:01