دسته بندی ها :
2 10
۲۵ کمیته برای برطرف
:: به گزارش 1ملت از قم , حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسگر عصر یوم جاری در دیدار با آیت الله سبحانی که در دفتر این مرجع تقلید برگزار گردید , بیان کرد علی رغم تمام فضاهای ضد ایرانی که وجود داشت , با حمایت تمام علما و مراجع معظم حج سال جاری با موفقیت انجام شد و به اهداف موردنظر نیز دست یافتیم - ۲۵ کمیته برای برطرف کردن آسیب‌های حج تشکیل‌شد
بازدید : 197 نفر

به گزارش 1ملت از قم , حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسگر عصر یوم جاری در دیدار با آیت الله سبحانی که در دفتر این مرجع تقلید برگزار گردید , بیان کرد علی رغم تمام فضاهای ضد ایرانی که وجود داشت , با حمایت تمام علما و مراجع معظم حج سال جاری با موفقیت انجام شد و به اهداف موردنظر نیز دست یافتیم.

وی با بیان اهداف سازمان حج و زیارت از حج 96 افزود: حفظ عزت و کرامت زائران ایرانی هدف اول حج سال جاری بود که به خوبی محقق شد , امری که مورد تأکید تمام زائران ایرانی بود.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: هدف دوم از حج سال جاری معنویت بسیار فراوان حجاج ایرانی بوده که بسیار چشمگیر بود و خرید از مراکز خرید سعودی ها نیز از سایر سال ها بسیار کمتر مشاهده می شد که یکی از دلایل مهم آن به خاطر برنامه ریزی هایی بود که در حج سال جاری تمام حجاج ایرانی وقت خود را صرف امور معنوی می کردند و خواسته حجاج نیز افزایش بار معنوی برنامه ها بود.

قاضی عسگر بیان نمود: یکی از کارهای مناسب حج سال جاری در هتل های تخت اختیار کشورمان , برگزاری مراسم دعای کمیل بود که بالغ بر 2 هزار نفر در آن ها شرکت می کردند و مراسم سخنرانی نیز همواره در این مجالس برگزار می شد.

وی بیان نمود: بیش از 15 هزار نفر از حجاج اهل سنت ایرانی نیز در حج سال جاری حضور داشتند که هماهنگی و همراهی آن ها بسیار چشمگیرتر از سالهای قبل بود.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت بیان داشت دیدارهای مردمی مسئولان حج با حجاج ایرانی در طول حج یکی از نکات برجسته حج سال جاری بود و مراسم دعای عرفه نیز یکی از برنامه های ویژه حج بود که محل برگزاری آن نظر امکانات در مقایسه با سال های اخیر بسیار بهتر شده بود.

وی بیان نمود: دیپلماسی حج نیز سال جاری بسیار فعال بود که به این منظور با بعثِه حج بسیاری از کشورهای اسلامی جلسات فراوانی صورت گرفت که بسیار مهم بود , که یکی از مباحث اصلی این جلسات مسئله میانمار بود.

قاضی عسگر با بیان نتایج دیدار خود با وزیر حج عربستان تأکید کرد: در دیدار وزیر حج عربستان بر پرداخت کامل دیه شهدای حج 94 تأکید شد و مقدمات ایجاد یک توافق پایدار با عربستان سعودی برای تضمین ایمنی حجاج ایرانی نیز بحث و تبادل نظر صورت گرفت تا فارغ از جنجال های سیاسی حج به قوت خود ادامه پیدا کند.

وی ادامه داد: 300 نخبه برجسته علمی در کاروان حج سال جاری حضور داشتند که همایش هایی نیز برای آن ها برگزار گردید و از نکته نظرات آن ها نیز برای بهبود حج استفاده شد همچنین نظرسنجی های مردمی فراوانی نیز از حجاج ایرانی در حج سال جاری انجام گرفت.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت اظهار نمود سال جاری از عناصر افراطی سعودی در حج خبری نبود اما سفر بیش از 86 هزار نفر در یک بازده زمانی یک ماهه کاری مشکل است همچنین 30 آسیب برای حج سال بعد شناسایی شده که برای رفع آن 25 کمیته تشکیل شده که آموزش و پیشگیری از جمله آن هاست.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه : ۲۵ کمیته برای برطرف
برچسب ها :
تاریخ ارسال : 1396/07/20  18:20:01